O Sveučilištu u Splitu

Sveučilište u Splitu osnovano je 15.lipnja 1974. godine. Kao najznačajnija znanstveno-nastavna institucija u regiji, Sveučilište u Splitu razvilo je kroz proteklih 36 godina svoju djelatnost na četrnaest fakulteta, jednoj umjetničkoj akademiji i tri sveučilišna odjela te nekoliko instituta i znanstvenih jedinica. Na različitim preddiplomskim, diplomskim i poslijediplomskim studijima trenutno studira približno 24.000 studenata.

Težište istraživačkog rada Sveučilišta je na znanstvenim područjima odnosno disciplinama koje obilježavaju prirodne, kulturno-povijesne, društvene, gospodarske i druge značajke regije kao dijela hrvatskog jadranskog, pa i šireg mediteranskog prostora.

Ovdje spadaju istraživanje i zaštita umjetničke i graditeljske baštine, filologija, poljoprivredne kulture, oceanografija i ribarstvo, jadranska botanika i zoologija, gospodarstvo otočnog i obalnog područja, jadranski turizam, pomorsko pravo, nautika, brodogradnja i specifične discipline tehničkih znanosti (kemijskog inženjerstva, građevinarstva, elektrotehnike i strojarstva), po kojima se djelatnost Sveučilišta u Splitu može prepoznati u hrvatskim i širim okvirima.